Stomatologia dziecięca Stomatologia

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna i może mieć ogromny wpływ na późniejsze zachowanie dziecka podczas zabiegów stomatologicznych.

Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci regularnych wizyt u dentysty, aby w późniejszym życiu przełożyło się to na regularne wizyty dorosłych.

Z tego właśnie powodu dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w naszym gabinecie była dla dzieci miłym wspomnieniem, leczymy KOLOROWO i BEZSTESOWO. Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień w zależności od wskazań klinicznych i upodobań Pacjentów. W swojej ofercie wypełnień do zębów mlecznych mamy materiał Twinky Star w 7 fantazyjnych kolorach.

Dużą zachętą dla „małych pacjentów" jest możliwość wyboru przez nich samych koloru wypełnienia. Nasz gabinet zapewnia pełną opiekę stomatologiczną dzieci.

Obejmuje ona między innymi:

 • Higiena jamy ustnej - udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej i dobieramy odpowiednią szczoteczkę i pastę dla dziecka.
 • Fluoryzacja zębów u dziecka — jest to jeden z zabiegów profilaktycznych. Polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów dziecka żelem lub lakierem fluorowym. Fluor wbudowując się w szkliwo zębów czyni je mniej podatne na działanie bakterii próchnicotwórczych.
 • Lakowanie bruzd zębowych - głębokie, mocno wcięte bruzdy są charakterystyczne dla zębów mlecznych i młodych zębów stałych. Najczęściej osadzają się w nich resztki pokarmowe trudne do usunięcia dla małych dzieci i właśnie tam najczęściej rozpoczyna się proces próchnicowy. Aby dobrze zabezpieczyć te miejsca zalewa się je niewielką warstwą specjalnego laku z fluorem. Zabezpiecza on bruzdy przed bakteriami i osadem.
 • Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych - ubytki próchnicowe w zębach mlecznych leczymy poprzez ich oczyszczenie i zakładanie wypełnień.

Po każdej wizycie dziecko otrzymuje nagrodę za odwagę.

 • Kontakt z nami

  NZOZ Stomatologia „WOLANÓW”s.c.
  I.A. Gradowscy

  26-625 Wolanów
  ul. Rynek 5

  tel.: 790 697 993
  email: iryna81@o2.pl

  czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej