Endodoncja Stomatologia

Endodoncja

Leczenie kanałowe (endodontyczne) to niezwykle ważna, z punktu widzenia zdrowia pacjenta, część stomatologii. Dotyczy chorób miazgi zębów jak również związanych z nimi powikłań. Silny ból zęba zazwyczaj świadczy o przedostaniu się bakterii do miazgi zębowej a z czasem do jej obumarcia.

Leczenie endodontyczne polega na bardzo dokładnym oczyszczeniu kanałów zębowych ze zmienionych chorobowo tkanek a następnie precyzyjnym i szczelnym wypełnieniu tych kanałów specjalnym materiałem.

W końcowym etapie leczenia czeka nas tylko odbudowa zęba materiałem kompozytowym, nakładem porcelanowym lub koroną protetyczną. Leczenie to jest zdecydowanie tańsze i mniej inwazyjne niż usunięcie chorego zęba i zastąpienie go mostem protetycznym lub implantem.

 • Kontakt z nami

  NZOZ Stomatologia „WOLANÓW”s.c.
  I.A. Gradowscy

  26-625 Wolanów
  ul. Rynek 5

  tel.: 790 697 993
  email: iryna81@o2.pl

  czytaj więcej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej