Ortodoncja

Ortodoncja jest częścią stomatologii związaną z diagnostyką, leczeniem i zapobieganiem nieregularności położenia zębów, nieprawidłowości zgryzu i zaburzeń rysów twarzy.

Dziedzina ta zajmuje się m.in. leczeniem stłoczeń zębów, zgryzów otwartych, zgryzów głębokich, tyłozgryzów, przodozgryzów, zgryzów krzyżowych, przewieszonych, zaburzeń rozwojowych szczęki lub żuchwy. Jeśli obserwujesz u siebie lub u swojego dziecka chociaż jeden z tych objawów powinieneś zgłosić się na konsultacje ortodontyczną.

W naszej klinice zajmujemy się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu, jak również dysfunkcji szczękowo-twarzowych. Leczenie ortodontyczne ma na celu uzyskanie prawidłowych stosunków międzyzębowych, zarówno w obrębie jednego łuku, jak i łuków względem siebie.

Leczenie z wykorzystaniem aparatu ortodontycznego może być nie tylko sposobem na uzyskanie pięknego uśmiechu, ale także na przywrócenie prawidłowych proporcji między dolnym i środkowym odcinkiem twarzy. Zasadniczo nie ma ograniczeń wiekowych dla pacjentów planujących terapię wad zgryzu. Leczenie ortodontyczne obejmuje terapię z zastosowaniem aparatów stałych i ruchomych.

BEZPIECZEŃSTWO

W celu zapewniania pacjentom najwyższej jakości usług wyposażyliśmy nasz gabinet w najwyższej jakości sprzęt do sterylizacji narzędzi stomatologicznych. Posiadamy specjalistyczną aparaturę, dzięki której proces sterylizacji przebiega w sposób kontrolowany, a po jego zakończeniu otrzymywany jest raport, będący gwarancją bezpieczeństwa.