Stomatologia dziecięca

Pierwsza wizyta dziecka w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle ważna i może mieć ogromny wpływ na późniejsze zachowanie dziecka podczas zabiegów stomatologicznych.

Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci regularnych wizyt u dentysty, aby w późniejszym życiu przełożyło się to na regularne wizyty dorosłych.

Z tego właśnie powodu dokładamy wszelkich starań, aby wizyta w naszym gabinecie była dla dzieci miłym wspomnieniem, leczymy KOLOROWO i BEZSTESOWO

KOLOROWE WYPEŁNIENIA

Dysponujemy wieloma rodzajami materiałów do wypełnień w zależności od wskazań klinicznych i upodobań Pacjentów. W swojej ofercie wypełnień do zębów mlecznych mamy materiał Twinky Star w 7 fantazyjnych kolorach. Dużą zachętą dla „małych pacjentów” jest możliwość wyboru przez nich samych koloru wypełnienia.

Nasz gabinet zapewnia pełną opiekę stomatologiczną dzieci.
Obejmuje ona między innymi:

  • Higiena jamy ustnej – udzielamy instruktażu higieny jamy ustnej i dobieramy odpowiednią szczoteczkę i pastę dla dziecka.
  • Fluoryzacja zębów u dziecka — jest to jeden z zabiegów profilaktycznych. Polega na pokryciu wszystkich powierzchni zębów dziecka żelem lub lakierem fluorowym. Fluor wbudowując się w szkliwo zębów czyni je mniej podatne na działanie bakterii próchnicotwórczych.
  • Lakowanie bruzd zębowych – głębokie, mocno wcięte bruzdy są charakterystyczne dla zębów mlecznych i młodych zębów stałych. Najczęściej osadzają się w nich resztki pokarmowe trudne do usunięcia dla małych dzieci i właśnie tam najczęściej rozpoczyna się proces próchnicowy. Aby dobrze zabezpieczyć te miejsca zalewa się je niewielką warstwą specjalnego laku z fluorem. Zabezpiecza on bruzdy przed bakteriami i osadem.
  • Leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych – ubytki próchnicowe w zębach mlecznych leczymy poprzez ich oczyszczenie i zakładanie wypełnień.

Po każdej wizycie dziecko otrzymuje nagrodę za odwagę.